top of page
e7.jpeg

“Minu jaoks ei ole jooga ainult füüsiline praktika ega treening, vaid teadlik viis iseenda rohkem tundmaõppimiseks ja arendamiseks igas eluvaldkonnas. Jooga aitab mul igapäevaselt paremaks saada kõiges, mida teen - olgu selleks emaks ja abikaasaks olemine, pingelistes olukordades käitumine või käesolevasse hetkesse kohaletulemine ja selles püsimine, mis omakorda aitab teha teadlikke otsuseid ja näha asju nii nagu need on, mitte nii nagu ma automaatselt olen harjunud käituma.”

Minu joogateekond

Jooga on minu elus tänaseks olnud juba umbes 12 aastat. Enda esimesse joogatundi sattusin tänu väikesele spordivigastusele, mis takistas mul intensiivseid treeninguid tegemast ja läksin joogasse lootuses saada leevendust seljavalule. Seda ma sealt ka üsna kiiresti sain ja esialgu paeluski mind kõige enam just jooga füüsiline pool - nägin, kuidas mu keha muutus liikuvamaks ja tugevamaks ning märkasin, milleks mu keha võimeline on. Küll aga hakkas tasapisi rohkem teadlikkust tulema ka minu elu teistesse valdkondadesse - kuidas ma hingan, millised on mu mõttemustrid, kas minu igapäevased valikud toetavad mind jne.

Umbes kuus aastat tagasi alustasin ka jooga õpetamisega. Selleks ajaks oli mu huvi liikunud lisaks joogaa füüsilisele praktikale ka järjest enam prānāyāma (joogalik hingamine) ja meditatsiooni (meele treenimine) suunas. 2018. aastal Balil olles sattusin juhuslikult ka joogakooli nimega The Practice, kus jooga mulle hoopis uue nurga alt avanes. Aasta hiljem läbisin seal samas ka enda 200-tunnise joogaõpetaja koolituse, õpin enda sealsete õpetajatega tänaseni ning jagan traditsioonilise Hatha jooga õpetust edasi ka teistele.

Tänaseks tean, et jooga on teadus, mis ulatub nii palju kaugemale kui meie füüsiline keha. See on teekond iseenda tundmaõppimiseks ja arendamiseks, kasutades selleks erinevaid vahendeid nagu āsana ehk joogaasendid, pranayama ehk hingamispraktikad, meditatsioon ehk meele kõikumiste vähendamine jms; alustades kõige lihtsamini hoomatavast ehk joogaasenditest ja liikudes järjest peenemate suunas. 

Soovin seda väärtuslikku teadmist ja õpetust tänapäevases võtmes jagada ka edasi ja kutsungi Sind endaga sellele põnevale teekonnale, et tuua joogateadmised ka joogamatist väljapoole Sinu igapäevaelu toetama.

Minu taust ja koolitused

Lisaks jooga õpetamisele olen lõpetanud Tartu Ülikoolis füsioteraapia eriala, töötanud füsioterapeudina nii kliinilises keskkonnas kui tippsportlastega ja läbinud füsioteraapia, terviseedenduse ja treeningute valdkonnas hulganisti koolitusi. Töötasin viis aastat ka rühmatreenerina juhendades nii lihas- kui keha ja meele treeninguid.

Minu tööalase info leiad siit.

200

200 h joogaõpetajate koolituse avaring

2023

2022

2020

2020

2020

2020

2019

2018

2017

2016

2016

2016

2015

2015

"Selja- ja kaelapiirkonna harjutusvara praktiline koolitus
füsioterapeutidele" (8 h), Mati Arend, Tartu Ülikooli Kliinikum

Yoga & You - The art and science of intelligent sequencing (40 h, online), Karina Guthrie

Traditional Hatha yoga training (50 h, online), The Practice Bali

10hr Prenatal and postnatal yoga teacher training (online), Emma Salvado

The Essential Of Yoga For Pregnancy, Tara Lee

Diastaasi õpituba (8 h), Aale-Triinu Sonn-Tambaur

200 h joogaõpetajate koolitus "Traditional Hatha yoga - Moon, Sun, Fire", The Practice (Bali)

Sleeping Yogini joogaõpetajate koolitus (60 h), Pamela Maran

Spordimassaaži kursus (60 h), Eesti Massaaži ja Teraapiakool

Õla- ja hüppeliigese spordifüsioteraapia (15 h), Vaidas Stalioraitis

Ribcage - the missing link in sports physiotherapy? (8 h), The Finnish Sports Physiotherapists Association

Kinesioteipimise alg- ja jätkukoolitus (25 h), Laivi Toots

IX Baltic Sports Medicine Conference (26 h), The International Olympic Committee

YOGAFUNC treenerikoolitus, Jocke Salokorpi

Saame tuttavaks

Käisin külas Sportland Be1st podcastis, kus jagasin enda mõtteid ja kogemusi joogast, lapsevanemaks olemisest ja elust üldiselt. 

Vaata Youtube'st või kuula podcasti Spotify'st siin.

Lisaks olen külas käinud Jooga Podcastis ja seda episoodi saad kuulata siin.

bottom of page