top of page
e7.jpeg

Namaste ja tere tulemast!

“Minu jaoks ei ole jooga ainult füüsiline praktika ega treening, vaid teadlik viis iseenda päriselt tundmaõppimiseks ja arendamiseks igas eluvaldkonnas. Jooga aitab mul igapäevaselt paremaks saada kõiges, mida teen - olgu selleks emaks ja abikaasaks olemine, pingelistes olukordades käitumine või käesolevasse hetkesse kohaletulemine ja selles püsimine, mis omakorda aitab teha teadlikke otsuseid ja näha asju nii nagu need on, mitte nii nagu ma automaatselt olen harjunud käituma.”

Minu joogateekond

Jooga on minu elus tänaseks olnud üle kümne aasta. Minu teekond algas peamiselt kiindumusega joogasse kui füüsilisse praktikasse, kuigi ka siis oli seal juures veel mingi seletamatu pool, mis mind paelus. See õpetas mind paremini tundma oma keha, nihutama oma piire ja näitas, milleks mu füüsiline keha tegelikult võimeline on, kui suudame piirangud enda meelest vabastada.

 

Umbes kuus aastat tagasi alustasin ka jooga õpetamisega. Aasta aastalt liikus mu huvi järjest peenemate praktikate suunas nagu pranayama ja meditatsioon, kuni jõudsin 2018. aastal Balile, kus joogamaailm mulle hoopis uue nurga alt avanes. Balil läbisin ka enda 200-tunnise joogaõpetaja koolituse ja õpin enda sealsete õpetajatega tänaseni. 

 

Tänaseks tean, et jooga ongi teadus, mis liigub nii palju kaugemale kui meie füüsiline keha. See on teekond iseenda tundmaõppimiseks ja arendamiseks, kasutades selleks erinevaid vahendeid nagu asanad ehk joogaasendid, pranayama ehk hingamispraktikad, meditatsioon jms; alustades kõige lihtsamini hoomatavast ehk joogaasenditest ja liikudes järjest peenemate suunas. 

 

Tean ka seda, et see on minu Dharma jagada seda teadmist ja kogemust edasi ja kutsun Sind endaga sellele põnevale ja elukestvale teekonnale, et tuua joogateadmised ka joogamatist väljapoole Sinu igapäevaelu toetama.

Minu taust ja koolitused

Lisaks jooga õppimisele ja õpetamisele olen töötanud füsioterapeudina nii kliinilises keskkonnas kui sportlastega ja juhendanud rühmatreeninguid. Samuti olen nii füsioteraapia, terviseedenduse kui treeningute valdkonnas läbinud hulganisti koolitusi, aga all toon välja peamised joogaga seotud õpingud.

200

200 h joogaõpetajate koolituse avaring

2022

2020

2020

2019

2018

2015

2013

"Yoga & You - The art and science of intelligent sequencing" Karina Guthrie online 40 h koolitus

"Traditional Hatha yoga training" The Practice Bali 50 h online koolitus

200 h joogaõpetajate koolitus, The Practice Balil
 

10hr Prenatal and postnatal yoga teacher training, Emma Salvado

Sleeping Yogini 60 h joogaõpetajate koolitus, Pamela Maran

YOGAFUNC joogal põhineva treeningkontseptsiooni koolitus, Jocke Salokorpi

Lõpetasin füsioteraapia õpingud ja asusin erialasele tööle, kus tegutsesin kokku viis aastat, töötades nii taastusravikeskustes, haiglas kui ka tippsportlastega.

Saame tuttavaks

Käisin külas Sportland Be1st podcastis, kus jagasin enda mõtteid ja kogemusi joogast, lapsevanemaks olemisest ja elust üldiselt. 

Vaata Youtube'st või kuula podcasti Spotify'st siin.

Lisaks olen külas käinud Jooga Podcastis ja seda episoodi saad kuulata siin.

bottom of page